O różnorodności typów pomp, ich szerokim zastosowaniu oraz wyjątkowej ofercie dostępnej na rynku branżowym najlepiej wiedzą ci, którzy świat technologicznych i przemysłowych możliwości znają niemal od podszewki. Tym jednak, którzy nie wiedzą na temat pomp nic więcej, poza podstawowymi szczegółami, polecamy ten wpis. O czym dziś będzie? O pompach hydroforowych.

Pompy hydroforowe wykorzystywane są głównie przy zaopatrzeniu domów jednorodzinnych, letniskowych, jak i ogrodniczych, choć nie tylko. Z powodzeniem sprawdzają się w różnorodnych warsztatach czy przedsiębiorstwach, a ich działanie wykorzystuje się przede wszystkim do pompowania zimnej wody z własnego ujęcia. Tu jednak od razu warto wskazać na pewnego rodzaju ograniczenie – tego rodzaju pompa może czerpać wodę jedynie z głębokości do 8 metrów. Oczywiście tu znaczenie ma również odległość liczona w poziomie od studni, do pompy. Istotne pozostaje także to, że pompa tego typu nie jest przystosowana do pompowania wody zawierającej jakiekolwiek elementy stałe szlifujące, jak choćby piasek. Pompy hydroforowe zaleca się podłączać jedynie do instalacji ssących o ciśnieniu przekraczającym wielkość 0 bar.

Wśród pomp hydroforowych znaleźć można m.in. pompy nawierzchniowe, przystosowane do zaopatrywania w wodę budynków mieszkalnych. Z powodzeniem tego typu urządzenia sprawdzają się również w gospodarstwach rolnych, zakładach przemysłowych, jak i na mniejszą skalę – do stosowania w przydomowych systemach nawodnień czy ogródkach. Jaki wpływ na ich działanie mają wysokiej klasy parametry i najwyższej jakości materiały? Przede wszystkim gwarantują wysoką wydajność pomp i równie wysokie podnoszenie, które odbywa się przy cichej pracy urządzenia. Pompy hydroforowe są niezawodne, łatwe w obsłudze, solidnie wykonane, odporne na korozję, a przede wszystkim – samozasysające. Jakie jeszcze zalety kryją w sobie? To warto przetestować już na własny użytek, by później polecać sprawdzone modele pomp innym. Inwestycja tego rodzaju z pewnością się opłaca – warto!